ارزش غذایی نان ها به نوع آرد به کار رفته ، فرایند تخمیر نان و بهبود دهنده های مصرف شده در فرایند تخمیر نان بستگی دارد. مناسب ترین نان برای بچه ها نانی است که در تخمیر آن از خمیر ترش لاکتیکی استفاده شده باشد. عدم استفاده از خمیر ترش و استفاده از جوش شیرین در تهیه نان علاوه بر اینکه برای دستگاه گوارش کودک مناسب نیست جذب بسیای از مواد معدنی بویژه آهن و روی را مختل می کند.


خواص نان چاودار
چاودار ترکیب متعادلی از اسیدهای آمینه برای ساخته شدن پروتیین، فیبر بالا و مقادیر خوبی منگنز، منیزیم، کلسیم ، فسفر، آهن، روی، سلنیوم، منگنز برخی ویتامینهای گروه ب پتاسیم، ویتامین E و ویتامین K است. بنابراین نان تهیه شده از چاودار ارزش غذایی بالایی دارد
• چاودار فیبر بالایی دارد بنابراین برای بچه هایی که یبوست دارند مفید است
• نان چاودار نسبت به نان گندم كالري كمتري توليد مي كند و براي بچه های دارای اضافه وزن و بچه هایی که اشتها زیاد دارند و سریع احساس گرسنگی می کنند مفید است. پنتوزان پلی‌ساکارید غیرنشاسته‌ای در چاودار است که ، در معده، آب زیادتری جذب می‌کند، متورم می‌شود و به این‌ترتیب، نوعی سیری کاذب را برای فرد به‌ وجود می‌آورد
• نان چاودار برای بچه هایی که زمینه دیابت دارند نیز مفید است زیرا به دنبال مصرف آن قند خون نوسان پیدا نمی کند و مواد معدنی موجود در چاودار به عملکرد آنزیمهای موثر در ساخته شدن انسولین و متابولیسم گلوکز کمک می کند.
توجه: برای بچه هایی که باید از رژیم بدون گلوتن استفاده کنند نان مناسبی نیست زیرا حاوی گلوتن است

خواص نان جو
جو منبع بسیار خوب مولیبدن، سلنیوم منگنز، فیبر، مس، ب1، کروم، فسفر و منیزیم است. جو نمایه گلیسمی پایینی دارد.
برای بچه ها بهتر است از ترکیب آرد جو گندم کامل استفاده شود

خواص نان گندم
ارزش غذایی نان گندم به میزان سبوس گرفته شده و فراوری انجام شده در فراییند سبوس گیری بستگی داراد هرچه میزان سبوس گیری کمتر باشد ارزش غذایی آرد بالاتر خواهد بود.
از آنجا که پروتیین گندم یکی از مواد غذایی آلرژی زا می باشد توصیه می شود زودتر از هشن ماهگی به شیرخواران نان گندم داده نشودو
نان بربری و نان سنگک هر دو از آرد گندم تهیه می شوند با نسبت سبوس متفاوت مصرف هر دو آنها در امین انرژی و مقداری پروتیین مفید است.
نان لواش و تافتون نیز از گندم تهیه می شوند اما ارزش غذایی کمتری از نانهای دیگر دارند
از مصرف نان لواش های بسته بندی بی نام و نشان و تاریخ برای کودکان پرهیز کنید
اگر نان های فانتزی را از نان فروشی تهیه نمی کنید حتما به تارخ مصرف دقت کنید. کپک نان گاه با چشم دیده نمی شود و می تواند بسیار خظرناک باشد.
 

دکتر لادن گیاهی
متخصص تغذیه و رژیم درمانی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به سایت دکتر لادن گیاهی می باشد