قرص های لاغری مفید یا مضر

قرص های لاغری مفید یا مضر هستند؟

قرص های لاغری مفید یا مضر هستند؟

سوالی که ذهن اغلب افراد با اضافه وزن را درگیر کرده این است که بالاخره قرص های لاغری مفید یا مضر هستند؟ در ادامه به این پرسش پاسخ خواهیم داد.

با ورود داروهای کاهش وزن به بازارهای جهانی بسیاری از افراد چاق و دارای اضافه وزن از این خبر خوشحال شدند و به مصرف آن ها روی آوردند. ولی این داروها موفقیت و رضایت چندانی به همراه نداشتند. متخصصان تغذیه معتقدند که افراد نباید به این قرص ها به دید معجزه نگاه کنند. این داروها به همراه رژیم کاهش وزن تا ۱۰ % درصد موثرتر هستندو با توجه به ویژگی های افراد می بایستی انتخاب شوند و به عوارض جانبی آن در طولانی مدت باید فکر شود. 

در گذشته داروهای زیادی برای کاهش وزن استفاده می شد که با مشاهده عوارض جانبی جدی آن ها یک به یک از لیست داروهای مورد تایید کنار رفتند. 

امروزه چند نوع داروی کاهش وزن در دنیا وجود دارد که یا بر اساس کاهش جذب چربی ها از روده ها عمل می کنند و یا ازطریق مغزی و تاثیر بر روی اشتها عمل می کنند. متخصصان معتقدند که این قرص ها نمی توانند در کاهش وزن طولانی مدت خیلی موثر باشند و اگر همراه با اصلاح شیوه زندگی نباشد به محض کنار گذاشتن دارو افزایش وزن مجدد ایجاد می شود. 

در حال حاضر فقط ۶ دارو تاییدیه از FDA دریافت کرده اند و این در حالیست که بسیاری داروها, قرص ها و لوسیون های موجود در بازار فقط جنبه تجاری دارند و به هیچ عنوان نقشی در کاهش وزن ندارند و سالانه سودهای هنگفتی نصیب صاحبان صنایع می کنند.


چرا رژیم های کاهش وزن موفقیت آمیز نیستند؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *