هویج

خواص هویج

خواص هویج چیست؟ هویج حاوی کدام ویتامین هاست؟

در ارتباط با خواص هویج باید بگوییم که هویج یک منبع عالی مواد مغذی کلیدی، ویتامین E و K، بتا کاروتن، آلفا کاروتن و فیبر است. این سبزی ریشه‌ ای‌ ترد و نارنجی رنگ، دارای طعم شیرینی است و سرشار از رنگدانه، آنتی‌ اکسیدان بتاکاروتن و آنتی‌ اکسیدان آلفا کاروتن هست. پختن هویج و مصرف مقدار کمی چربی همراه آن باعث افزایش زیست دسترسی بتاکاروتن در بدن می‌ شود، زیرا بتاکاروتن یک ماده محلول در چربی است.

فواید کلیدی هویج:

  • کمک به پیشگیری از سرطان معده، ریه، دهان و رکتوم 
  • کمک به مبارزه با عفونت ناشی از باکتری لیستریا 
  • افزایش جذب آهن 

غنی از کاروتن‌ ها:

کاروتن‌ ها، رنگ دانه‌ های آنتی‌ اکسیدانی هستند که عامل ایجاد رنگ روشن در هویج و سایر سبزیجات‌‌ اند. در مواردی که ذخایر ویتامین A بدن پایین است، بتاکاروتن در دیواره روده کوچک و کبد به ویتامین A تبدیل می‌ شود.

چه مقدار مصرف کنیم؟

  • مصرف ۸۵ گرم هویج تامین کننده ۶ میلی‌ گرم بتاکاروتن است. البته هنوز مقدار دریافت روزانه توصیه شده‌ ای برای بتاکاروتن مشخص نشده است. 

خواص لبو

ویژگی‌ های شفابخشی                                      

مصارف سنتی:

از خواص هویج این است که در طب چینی از آن برای تحریک دفع مواد زائد و از بین بردن سنگ مثانه استفاده می‌ شود. گفته می‌ شود در این ماده غذایی ترکیباتی وجود دارند که می‌ تواند باکتری‌ های عفونت‌ زای روده را از بین ببرند. همچنین اسید‌های چرب ضروری موجود در این سبزی می‌ توانند در از بین بردن کرم قلاب‌ دار موثر باشند. خوردن دو تا سه هویج خام برای چندین روز می تواند به دفع عفونت کرم قلاب دار کمک کند. متخصصین طب گیاهی در غرب از خاصیت دیورتیکی (مدر) آب هویج و همچنین اثر آن در درمان سوزش سر شکم استفاده می‌ کنند.

موارد خاص استفاده:

   سرطان معده و ریه:

همان طور که گفته شد، هویج یکی از غنی‌ ترین منابع بتاکاروتن است. این آنتی‌ اکسیدان توانایی جذب و غیرفعال کردن متابولیت‌ های فرعی و خطرناک حاصل از متابولیسم و تجمع رادیکال‌ های آزاد را دارد. رادیکال‌ های آزاد در صورت تجمع در بدن، باعث تخریب سلولی و تغییرات سرطانی می‌ شوند. تمامی مطالعات و تحقیقات انجام شده بر روی بتاکاروتن، نشان داده‌ اند که احتمالا گنجاندن هویج در رژیم غذایی، افراد را در مقابل سرطان ریه و معده، سرطان دهان و رکتوم محافظت می‌ کند. 

خواص کلم بروکلی

   مسمومیت غذایی:

برخی سالاد‌های آماده دارای مقادیر بسیار بالای باکتری مسمومیت زایی به نام لیستریا مونوسیتوژنز هستند. آزمایش‌ های انجام شده بر روی سالادهای آماده حاوی هویج و آلوده به لیستریا نشان داده‌اند که هویج باعث کاهش مقدار لیستریای موجود در سالاد می‌ گردد. ماده ضد باکتریایی که باعث این ویژگی در هویج می‌شود، هنوز شناخته نشده است.

   کمبود آهن:

مشاهده شده است که بتاکاروتن جذب آهن غلات صبحانه (غنی شده با آهن) را تا سه برابرافزایش می‌ دهد. احتمالا پیوندهای ایجاد شده بین بتاکاروتن و آهن، آن را به صورت محلول نگه می‌ دارد و در نتیجه فیتات‌ های موجود در غلات که مانع جذب آهن می‌ شوند، نمی‌ توانند بر جذب آهن اثر بگذارند. از این رو، افزایش مصرف هویج و در نتیجه افزایش دریافت بتاکاروتن، جذب آهن را نیز افزایش می‌ دهد.

شب کوری:

باور قدیمی که مصرف هویج به بهبود بینایی در تاریکی کمک می‌ کند از نظر علمی کاملا تایید شده است. شب کوری، غالبا ناشی از کمبود ماده ارغوانی رنگ بینایی به نام رودوپسین است که برای تشکیل به بتاکاروتن نیاز دارد. لذا بتاکاروتن موجود در آن، پیش ماده مورد نیاز برای تشکیل ردوپسین را تامین می‌ کند و این یکی از خواص هویج می باشد.

   اختلالات جنسی:

در یونان باستان از آب هویج به عنوان ماده‌ ای جهت تحریک میل جنسی استفاده می‌ کردند. تحقیقات نشان می‌ دهد که هویج دارای ‌ترکیباتی است که میل جنسی را تحریک می‌ کند، البته مطالعه در این زمینه هنوز ادامه دارند.

احتیاط! مصرف زیاد هویج باعث تجمع بتاکاروتن در زیر پوست و زرد شدن پوست می‌ شود. با اینکه تجمع این رنگدانه خطرناک نیست اما در موارد شدید، باعث ایجاد ظاهر ناخوشایندی می‌ گردد. 

خواص آناناس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

Call Now Buttonتماس با ما