خواص پیازها

خواص پیازها

پیاز و خاصیت آنتی اکسیدانی

وجود مواد مغذی کلیدی آلاسین، کوترستین، اسید فولیک، ویتامین K و C از خواص پیازها است. پیاز، پیازچه، موسیر و‌ تره فرنگی جزء خانواده پیازها هستند. هزاران سال است که از خواص درمانی این سبزیجات مخصوصاً برای درمان سرما خوردگی و سرفه استفاده می‌ شود. در سال‌ های اخیر نیز خاصیت آنتی‌ اکسیدانی پیازها مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

چه مقدار مصرف کنیم؟

یک پیاز متوسط تقریبا ۹۰ گرم وزن دارد که در حدود ۵% از پتاسیم مورد نیاز روزانه یک فرد بالغ را تامین  می‌کند. در ضمن پیاز منبع غنی کورستین است. مصرف ۳ تا ۴ پیاز در هفته به کاهش خطر بیماری قلبی کمک می‌ کند.  

خواص سیر

ویژگی‌ های شفابخشی:

مصارف سنتی:

 از خواص پیازها برای درمان سرما خوردگی و برونشیت استفاده می‌ شود. درمانگران سنتی مصرف پیاز جوشانده را با مقدار کمی عسل هر ۴ ساعت یک بار، درمان مؤثری برای سرما خوردگی می‌ دانستند و برای التهاب برنش نیز از فشردن پیاز بر روی سینه استفاده می‌ کردند. برای کاهش التهاب ناشی از نیش حشرات نیز از برش‌ های تازه پیاز استفاده می‌ شد. ضمنا گیاه شناسان معتقدند که چای پیاز خاصیت آرام بخشی دارد. 

موارد خاص استفاده:

خواص پیازها در سرطان و اختلالات ناشی از جریان خون:

کورستین فیتونوتیرینت موجود در پیاز همچون ویتامین A و C خاصیت آنتی‌ اکسیدانی قویی دارد. این ماده، می‌ تواند رادیکال‌ های آزاد خطرناک را از بدن پاک کند و افراد را در برابر تغییرات سرطانی و بیماری‌ هایی مثل آترواسکلرز محافظت نماید. با اینکه کورستین در سیب و چای نیز وجود دارد، تحقیقات نشان داده‌ اند که جذب کورستین از پیاز ۲۳% بیشتر و سریع‌ تر از سایر منابع است. از آنجا که مشاهده شده کورستین جذب شده از پیاز حداکثر تا ۲۴ ساعت در بدن باقی می‌ ماند، لذا تصور می‌ شود مصرف منظم پیاز باعث ساخته شدن کورستین در پلاسما می‌ شود. وجود کورستین در سبزیجات، نقش مهمی در دفاع آنتی اکسیدانی بدن و مبارزه علیه بسیاری از بیماری‌ ها دارد.

خواص برگ های سالادی

خواص پیازها در بیماری قلبی:

نتایج تحقیقات اثر بخشی کورستین موجود در سبزیجات را در پیشگیری از بیماری‌ های قلبی خصوصا در زنان تایید می‌ کنند. نتایج  یک مطالعه ۲۶ ساله در کشور فنلاند، نشان می‌ دهد میزان مرگ و میر ناشی از بیماری‌ های قلبی در افرادی که فلانوئید بیشتری مصرف می‌ کنند به میزان قابل توجهی کاهش می‌ یابد. در این مطالعه، پیاز و سیر منابع عمده کورستین بودند. دانشمندان معتقدند این ماده با ممانعت از تخریب کلسترول LDL توسط رادیکال‌ های آزاد، خطر بروز بیماری‌ های قلبی را کاهش می‌ دهد. همچنین، تصور می‌ شود کورستین لخته شدن خون را مهار می‌ کند. کورستین موجود در پیاز، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ های قلبی به هنگام کمبود دریافت سایر آنتی‌ اکسیدان‌ ها نظیر ویتامین A و C خواهد داشت. 

خواص پیازها در سرطان مثانه در افراد سیگاری:

کشیدن تنباکو، یکی از عوامل اصلی بروز سرطان مثانه در انسان است. تصور می‌ شود فلاونوئیدهایی نظیر کورستین با اتصال و یا واکنش با مواد سمی، دیواره مثانه را در برابر مواد سرطان‌ زا محافظت می‌ کنند. بنابراین، استفاده منظم پیاز از اقدامات موثر در پیشگیری از سرطان خصوصا در مورد افراد سیگاری است.


درمان عفونت ادراری با تغذیه مناسب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *