فسفر در بدن ما چه نقشی دارد؟

فسفر در بدن ما چه نقشی دارد؟

فسفر از مواد معدنی مهم و ضروری  بدن  و در واقع جزء اصلی تشکیل دهنده استخوان ها، دندان ها، DNA و غشا سلول ها است و به طور طبیعی در منابع غذایی بسیاری در دسترس است.  منبع عمده و اصلی ذخیره فسفر در بدن داندان ها و استخوان ها می باشد و بخش جزئی تر آن در بافت ها و خون به صورت پراکنده موجود می باشد.

 تمام واکنشهای  تولید انرژی  در  بدن به فسفر وابسته است.

همچنین ببینید:

راهنمایی بار گلیسمی پایین

منابع غذایی حاوی فسفر

از آنجایی که فسفر در بخش های مهم و عمده ای از بدن حضور دارد ،میزان این ماده معدنی در بدن زیاد است، تقریبا تمام غذاهایی که ما مصرف میکنیم حاوی مقداری فسفر است. منابع عمده تامین فسفر عبارتند از:

  • غذاهایی که به طور طبیعی حاوی فسفر هستند
  • غذاهای فروری شده که به آنها فسفر اضافه شده
  • مکمل های رژیمی حاوی فسفر

به طور کلی غذا های غنی از پروتئین، غنی از فسفر نیز هستند. غذاهای حیوانی مانند گوشت های قرمز و سفید، شیر، پنیر، ماست و تخم مرغ منابع غنی از فسفر هستند. در عین حال حبوبات و غلات و غذاهای تهیه شده از غلات از منابع خوب فسفر محسوب می شوند. بعضی از اشکال فسفر در غذاها، زیست درسی کمتری ذارند. مانند اسید فیتیک موجود در پوسته غلات(سبوس). در صورتیکه در تهیه نان از فرایند تخمیر استفاده شود به علت فعالیت نوعی آنزیم موجود در باکتری های تخمیر کننده، فیتات به ترکیبی از فسفات تبدیل می شود که حلالیت آن بیشتر بوده و قابلیت جذب بیشتری پیدا می کند.

مقادیر توصیه شده

مقایسه مقادیر توصیه شده در سطوح سنی مختلف نشان می دهد بالاترین نیاز در دوران نوجوانی(۹تا۱۸سال ) می باشد. برای افراد سالم حداکثر سطح دریافت فسفر که بدون ضرر باشد حدود ۴۰۰۰ میلی گرم در روز(۳۰۰۰ میلی گرم برای افراد بالای ۷۰ سال ) می باشد.

کمبود فسفر تقریبا نادر است و افراد سالم با کمبود فسفر مواجه نمی شوند. البته کمبود فسفر می تواند در افرادی که به بیماری های متابولیکی دارند و در متابولیسم و تنظیم فسفر در بدن دچار نقض و مشکل هستند دیده می شود که البته بسیار نادر هستند.

همچنین ببینید:

انتخاب نوشیدنی سالم

مسمومیت با فسفر

 دریافت فسفر زیاد می تواند موجب افزایش ترشح هورمون پاراتورمون شده که این هورمون به نوبه خود سبب تجزیه بافت استخوانی و افزایش غلظت کلسیم در خون می شود. با ادامه مصرف رژیم غذایی حاوی فسفر زیاد ممکن است از استحکام استخوان ها کاسته شده و سبب پوکی استخوان شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *