تغذیه برای آی وی اف موفق

تغذیه برای آی وی اف موفق

الگوی غذایی چه تاثیری بر بدن مادر و پدر نابارور دارد؟

برای درک تاثیر تغذیه برای آی وی اف موفق باید بدانید که الگوهای غذایی روی تک تک سلول های بدن شما تاثیر می گذارند. تخمک نیز به عنوان بزرگ ترین سلول بدن زنان وهمین طور اسپرم، از این قاعده مستثنی نیستند و کیفیت آن ها ازماه ها قبل از اینکه نطفه ای شکل بگیرد تحت تاثیر مستقیم رژیم غذایی شما می باشد.

پس وقتی که زوجینی وارد مرحله درمان ناباروری می شوند با توجه به اینکه هزینه زمانی، روانی و مالی زیادی پرداخت می کنند خردمندانه است که از همان ابتدا که وارد سیکل درمان می شوند، نسبت به کفایت دریافت مواد غذایی شان اطمینان حاصل کنند. چرا که الگوی تغذیه برای آی وی اف موفق شما پیش از شروع سیکل درمانی تاثیر زیادی بر روی درمان IVF می گذارد.

اکثر اوقات زوجینی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند حتما به مشاوره تعذیه ارجاع داده می شوند اما نباید فراموش کرد وقتی شما برای کاهش وزن مراجعه می کنید و به سمت سیکل درمان پیش می روید، رژیمی دریافت می کنید. این رژیم دارای ظرفیت ها و تفاوت های خاص نسبت به زمانی است که شما قصد بارداری در آینده نزدیک ندارید. در واقع رژیم شما در صورت تمایل به بارداری متفاوت خواهد بود. پس تغذیه شما در تک تک مراحل IVF نقش تعیین کننده ای در موفقیت درمان دارد و فقط بحث وزن مطرح نیست، بلکه موضوع مهم کفایت دریافت ویتامین ها و مواد معدنی برای سلول های مختلف در بدن است تا تغذیه بتواند سیستم ایمنی را ساپورت کند.

کسانی که دچار چاقی هستند و می خواهند سیکل درمان ناباروری انجام بدهند چه کنند؟

اگر دچار چاقی و اضافه وزن هستید، چه خانم چه آقا، از همان ابتدا باید مشاوره تغذیه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که این مشاوره در جهت بهبود سطح متابولیکی بدن شما باشد. در تغذیه برای آی وی اف موفق لیستی وجود ندارد که بتوان گفت با خوردن این مواد موفقیت در این سیکل وجود دارد یا ندارد! بلکه بیشتر شخصی سازی رژیم براساس شرایط فردی افراد مطرح است. این یک باور غلط است که نشاسته بعد از سیکل IVF باعث موفقیت IVF می شود و اگر عسل بخوریم باعث شکست IVF یا سقط می شود! این صحبت ها بی پایه و اساس است.

هر ماده غذایی که از زمین و درختان به دست می آید اگر به میزان متعادل مصرف شود، بعد از انتقال نطفه به بدن مادر قابل مصرف بوده و هیچ مشکلی به همراه ندارد.

بنابراین اگر دچار مشکل ناباروری هستید تغذیه برای آی وی اف موفق باید از همان ابتدای سیکل شروع شود و با الگوی صحیح پیش بروید تا انشاالله بهترین نتیجه حاصل شود.بهترین رژیم قبل از IVF چیست؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *